Mladi radio-amateri našeg kluba

YOTA kamp London 2017 u toku

Naš Laza, YT5LAZ se nalazi u Londonu, kao tim lider našeg (YU) tročlanog tima na YOTA kampu. Youngsters On The Air program promoviše radio-amaterizam među mladim ljudima. Na kampu koji traje od 5. do 12. avgusta, učesnici se bave raznim radionicama, konstruisanjem uređaja, amaterskom radio-goniometrijom, portabl radom (SOTA) i drugim aktivnostima.
Održali su i radio-vezu sa astronautima na medjunarodnoj svemirskoj stanici a u slobodno vreme rade na radio-stanici sa posebnim pozivnim znakom GB17YOTA. Trenutno imaju najveći broj održanih veza od svih timova učesnika i pokazali su se kao jako dobri operatori (i preko 150 QSO na sat)!
U planu je i organizovan obilazak Londona, pa ni turistički deo ne izostaje. Posetili su i neke muzejske ustanove, pa su imali prilike da uživo vide i čuvenu Enigmu.
Ovih nekoliko fotografija nam je Laza poslao a još fotografija možete pogledati na Facebook stranici našeg kluba.