Forum Radio-kluba Novi Beograd

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Budite radioamater. Ceo svet će biti Vaš.

Autor Tema: pozdrav od apsolutnog pocetnika  (Pročitano 3034 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

paja123

  • Početnik na Forumu
  • **
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Neradin
  • Skype: pajica123
pozdrav od apsolutnog pocetnika
« poslato: 11.01.2020, 00:31 »

tek planiram da kupim 2 baofeng radija, pa cu vas kad stignu udaviti pitanjima :) nakon guglanja svega i svacega o radio stanicama i radio amaterima, veoma me je zainteresovala ova tema, pa mi se cini da cu redovno posecivati forum. a mozda se odlucim da postanem i radio amater :) pozdrav za sve
Sačuvana

paja123

  • Početnik na Forumu
  • **
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Neradin
  • Skype: pajica123
Odg: pozdrav od apsolutnog pocetnika
« Odgovor #1 poslato: 11.01.2020, 17:44 »

evo i jednog pitanja od meme, ne vezano za tehnicki deo radio amaterizma.

ne znam u koju bih temu ovo mogao postaviti, pa cu pisati ovde.

naime, interesuje me da li negde mogu pronaci informacije o radiamaterima, u smislu, ako znam pozivni znak i/ili ime, da saznam jos neki podatak o konkretnoj osobi, pored lokacije, bar godinu rodjenja?

hteo bih da saznam da li mi je, na zalost pokojni, teca bio radioamater. kada pretrazim njegovo ime i prezime, nalazim pozivni kod i lokaciju (beograd) ali obzirom da on verovatno nije jedini sa tim imenom i prezimenom, da li nekako iz nekog registra moze da se sazna bar godina rodjenja?

kada sam bio dosta mladji, secam se da je on u stanu imao neku radio stanicu, ali se ne secam nikakvih vise detalja, a od meni poznatih nemam nikoga da pitam o tome.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока

Sačuvana

YT5IVN

  • Administrator
  • *****
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Beograd
  • Radio klub: YU1FJK
  • ARO klasa: 1
  • Predsednik radio-sekcije YU1FJK
Odg: pozdrav od apsolutnog pocetnika
« Odgovor #2 poslato: 15.01.2020, 19:39 »

Dobro nam dosao na Forum :)

naime, interesuje me da li negde mogu pronaci informacije o radiamaterima, u smislu, ako znam pozivni znak i/ili ime, da saznam jos neki podatak o konkretnoj osobi, pored lokacije, bar godinu rodjenja?
hteo bih da saznam da li mi je, na zalost pokojni, teca bio radioamater. kada pretrazim njegovo ime i prezime, nalazim pozivni kod i lokaciju (beograd) ali obzirom da on verovatno nije jedini sa tim imenom i prezimenom, da li nekako iz nekog registra moze da se sazna bar godina rodjenja?
Na zalost, takav registar (javni) ne postoji. Savez radio-amatera Srbije cuva podatke o svojim clanovima, ali oni nisu nigde javno objavljeni. To bi svakako bio i zakonski problem uraditi, zbog zakona koji se stara o privatnosti podataka.

Najveca javno dostupna baza je na primer sajt QRZ.com, na kome ogromna vecina radio-amatera (bar onih aktivnih na radio-talasima) moze da ostavi podatke o sebi koje zeli, pa neki ostave i godinu rodjenja.

Mozes pokusati da kontaktiras i Savez, pa mozda budu hteli da ti izadju u susret.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 24 upita.